İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı

KRİZ ZAMANLARINDA HERKES İÇİN EĞİTİM I&II PROJELERİ PROJE KOORDİNASYON TOPLANTISI ANTALYA'DA DÜZENLENDİ.

KRİZ ZAMANLARINDA HERKES İÇİN EĞİTİM I&II PROJELERİ PROJE KOORDİNASYON TOPLANTISI ANTALYA'DA DÜZENLENDİ.

Avrupa Birliği mali desteği ve Alman Kalkınma Bankası aracılığıyla İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim I&II Projeleri kapsamında " Proje Koordinasyon Toplantısı" Antalya'da düzenlendi.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umur GÜR, Yapı İşleri Daire Başkanı Mehmet Fatih ORUÇ, Alman Kalkınma Bankası'ndan Manfred Molitor, proje uygulama illerinden gelen İl Milli Eğitim Müdürlerinin ve proje uygulama biriminin katılımıyla Proje Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

5 gün sürecek olan Proje Koordinasyon Toplantısı'nın ilk gününde İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanımız Umut GÜR, Yapı İşleri Daire Başkanımız Fatih Mehmet ORUÇ ve Malfired Molitor konuşmalar yaptı.

21-11-2018

"Görüyorum ki proje ekosistemimiz uluslararası finans kuruluşları, Avrupa Birliği temsilcileri, il müdürlüklerimiz, müşavir ve müteahhit firmalarımız ile oldukça geniş bir yapıya dönüşmüş durumda" diyerek sözlerine başlayan İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut GÜR sözlerine; "Ülke olarak konuyu eğitimin tüm çocukların temel insan hakkı yaklaşımıyla ele aldık ve tüm çocuklarımızı eğitim imkanlarından faydalandırmak için projeler geliştirdik" dedi.

Mevcut durumda Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi'nin İzmir hariç tüm ihalelerinin tamamlandığını söyleyen GÜR; müteahhitlerle sözleşme imzalama, okulların yer teslim süreçleri gibi işlere de devam edildiğini söyledi.

GÜR sözlerini; Bütün bu eğitim projeleri kapsamında okul binası yapımı projelerin diğer bileşenleri için kilit bir öneme sahip. İnşa edilen okulların eğitim altyapısını güçlendirmesi fonksiyonu dışında, Suriyeli ve Türk öğrencilerin ortak bir okul iklimi içerisinde eğitim alması sosyal riskin azaltılması hususunda katkı sunuyor. Ayrıca Suriyeli çocukları bir eğitim kurumu çatısı altına alabilmek uygulanmakta olan diğer projeler açısından da belirleyici olacak" diyerek noktaladı.

21-11-2018 

Konuşmasına başlamak üzere kürsüye gelen Yapı İşleri Başkanımız Fatih Mehmet ORUÇ sözlerine "Geçtiğimiz dönemde yapılan okullar hizmete girince insana dokunduğunu, çocuklara dokunduğunu birlikte göreceğiz. Biz içince yaşadığımız toplumda, bu anlamda hizmet üretiyoruz. Bir taraftan da bu hizmetin faydalanıcılarıyız. Kendi çocuklarımız da bu okullarda eğitim altyapısına kazandırdığımız bu eserlerden faydalanabilecek. Bu anlamda yaptığımız çalışmaların hem teknik açıdan hem proje yönetimi açısından hem de projenin insani boyutunu da göz önüne aldığımızda çok değerli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Proje Uygulama Süreçlerine ilişkin sunum yapan Fatih Mehmet ORUÇ sunumunda; temel istatistiklere, mevcut duruma, uygulanan projelere, projelerde gelinen noktalara ve bundan sonraki süreçte birlikte neler yapılabileceğine değinen ORUÇ konuşmasını sonlandırdı.

Proje Koordinasyon Toplantısında kapasite geliştirme ve koordinasyon geliştirme amacıyla eğitimler ve toplantılar düzenlendi.

21-11-2018

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler / ANKARA - 0(312) 413 31 24 (İzleme, Değer. ve Koor. D.B. Makam) 0(312) 413 31 32 (Yapı İşleri D.B. Makam) 0(312) 413 31 33 (CBS ve Emlak D.B. ve ARGE D.B. Makam)0(312) 413 39 02 (Yatırımlar ve KÖİ. D.B. Makam) 0(312) 413 31 70 (Evrak Kayıt)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.