İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE DUYARLI OKULLAR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE DUYARLI OKULLAR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bakanlığımız tarafından başlatılan “Enerji Tasarrufunda Etkin ve Çevreye Duyarlı Eğitim Kurumları” projesi ilk toplantısı Bursa İl Enerji Yönetim Biriminde yapıldı. 

Toplantıya; İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan DUMAN, Yapı İşleri Daire Başkanı Fatih Mehmet ORUÇ, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin DÜLGER, Müdür Yardımcısı Nejdet SEZER, İl Enerji Birimi Başkanı Levent YAZICI, MEB İnşaat ve Emlak Dairesi personeli Sefa BALHAN ve Turgay YILDIRIM ve beraberindeki personel katılmıştır.  

Yapılan toplantıda proje kapsamında 11 ilde başlatılan pilot çalışma dahilinde Bursa koordinatör il olarak seçilmiştir. Toplantıda İl Enerji yöneticisi Levent YAZICI katılımcılara pilot illerin mevcut tüketimleri, yapılabilecek tasarruf alanları ve projenin başlangıcı aşamasında yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aktarmıştır.    

“Projenin enerji verimliliği yaklaşımı ülkemiz için çok önemlidir ve hızlı şekilde tüm illerimize yaygınlaştırılmalıdır.” 

Toplantıda konuşan İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan DUMAN projede yapılacak tasarruf ile ülkemizin dışa bağımlı olduğu enerji alanında ciddi tasarruflar yapabileceğinden bahsetmiştir. Projenin Bakanlığımız açısından çok önemli bir çalışma olduğunu belirten ve hızlı bir şekilde tüm illerde yaygınlaştırılması gerektiğinin önemine değinen DUMAN çalışmanın etkilerinin gelecek nesillere kadar süreceğinin altını çizdi. 

Toplantıda söz alan Yapı İşleri Daire Başkanı Fatih Mehmet ORUÇ proje kapsamında Bursa İl Enerji Yönetim Birimi ile kurumsal bir çalışma yürütüleceğinden,  pilot iller ile yapılacak çalışmalar ile Bakanlığımız açısından Enerji verimliliğinde örnek çalışmaların taslaklarının oluşturulabileceğinden bahsetmiştir. 

Etkinlikte katılımcılara ayrıca tamamen milli imkânlar ve İl Enerji Yönetim Birimi çalışanları tarafından geliştirilen EVeP16-Enerji Verimliliği Portalı hakkında bilgilendirme gerçekleştirilmiştir.  İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan DUMAN Başkanlığındaki heyet ayrıca çalışanlar ve öğrenciler ile görüşmelerde bulunmuştur.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler / ANKARA - 0(312) 413 31 24 (İzleme, Değer. ve Koor. D.B. Makam) 0(312) 413 31 32 (Yapı İşleri D.B. Makam) 0(312) 413 31 33 (CBS ve Emlak D.B. ve ARGE D.B. Makam)0(312) 413 39 02 (Yatırımlar ve KÖİ. D.B. Makam) 0(312) 413 31 70 (Evrak Kayıt)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.