İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı

EĞİTİM ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ YEREL BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI KAHRAMANMARAŞ İLE DEVAM EDİYOR

EĞİTİM ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ YEREL BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI KAHRAMANMARAŞ İLE DEVAM EDİYOR

Avrupa Birliği desteği ve Dünya Bankası aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi tarafından uygulanan Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi “Yerel Bilgilendirme Toplantıları” serisi Kahramanmaraş ile devam etti.

Projeleri yereldeki hedef gruplara anlatıma amacı taşıyan toplantılarda; proje uygulama süreçlerinden inşa edilecek eğitim yapılarının özelliklerine, Çevre ve Sosyal yönetim Çerçevesinden proje iletişimine kadar birçok konuda detaylı bilgiler aktarılmıştır.

Toplantılara Valilik, Üniversite, il müdürlükleri, belediyeler, muhtarlıklar, inşa edilen okulların bulunduğu bölgedeki okul idareleri, Suriyeli öğrenciler koordinatörleri, Milli Eğitim Müdürlüklerinden çok sayıda temsilci katılım göstermiştir.

“Proje Başarısının Temel Taşı Yereldeki İşbirliği”

Yerel Bilgilendirme Toplantılarına katılan ve açılış konuşmalarını yapan Yapı İşleri Daire Başkanı Fatih Mehmet ORUÇ; her ne kadar projenin açılış programı 27 Eylül 2017’de yapılmış olsa da Ocak ayından beri faaliyetlerin planlı bir şekilde yürütülmekte olduğunun altını çizdi. 

 

Projede iletişim süreçlerinden inşaat işlerine, müşavirliklerden saha ziyaretlerine kadar birçok alanda çalışma yapıldığını belirten ORUÇ; “Tüm bunları yaparken motivasyonumuzu artıran en önemli konulardan birisi il düzeyinde Valilikler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, AFAD, Suriye Koordinatörlerimiz, Okul idarelerimiz, Muhtarlarımız ve daha niceleri nezdinde oluşan işbirliği iklimidir.” dedi.

06-02-2018

“İşbirliği İklimi Sayesinde Kahramanmaraş’ta Hızlı İlerleme Sağlandı”

 

Yerel bilgilendirme toplantısında konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT il düzeyinde Valilik koordinasyonunda kurumlar arası işbirliği ve projede çözüm odaklı yaklaşımın başarıya ulaşmak için kilit öneme sahip olduğunu vurguladı. AKKURT ayrıca il düzeyinde ortaya konulan sinerji sayesinde Kahramanmaraş’ta hızlı bir ilerleme yaşandığını ve projenin önümüzdeki dönemde yaşanabilecek genişleme potansiyeli için hazırlık çalışmaları yapıldığında bahsetmiştir.

06-02-2018

Proje kapsamında 12 ilde 56 betonarme eğitim tesisi inşası gerçekleştirilecek olmakla beraber bu tesislerin her türlü tefrişatının da sağlanması hedeflenmektedir. Uygulanan proje ile 56 eğitim tesisinde yaklaşık 40.000 öğrencilik ek kapasite oluşturulacaktır.

 

İletişim Stratejisi çerçevesinde planlanan “Yerel Bilgilendirme Toplantılarının” Adana, Hatay ve Kahramanmaraş’a ek olarak projenin uygulandığı Bursa, İzmir, Konya, Mersin ve Kilis’te yapılması planlanmaktadır.  

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler / ANKARA - 0(312) 413 31 24 (İzleme, Değer. ve Koor. D.B. Makam) 0(312) 413 31 32 (Yapı İşleri D.B. Makam) 0(312) 413 31 33 (CBS ve Emlak D.B. ve ARGE D.B. Makam)0(312) 413 39 02 (Yatırımlar ve KÖİ. D.B. Makam) 0(312) 413 31 70 (Evrak Kayıt)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.