İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı

CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK LİSESİNE İNCELEME GEZİSİ DÜZENLENDİ

CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK LİSESİNE İNCELEME GEZİSİ DÜZENLENDİ

Daire Başkanlığımızda görevli teknik personelin katılımı ile Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Lisesinde bir inceleme gezisi gerçekleştirildi.

Geziye; İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan DUMAN, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Erkan HALICI, Ar-Ge ve Projeler Şube Müdürü Ahmet Tarık ÇAKIR ile Ar-Ge ve Projeler, Yapı İşleri Dairesinde görevli teknik personel katıldı.

Yapılan teknik gezi kapsamında, Okul Müdürü Mustafa AYDIN, binanın projelendirme, yapım ve kullanım aşamaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Binanın elektik, ısınma, su sistemleri, bu sistemlerin kullandıkları enerjiyi geri dönüştürme kapasiteleri; ayrıca binadaki güneş duvarı, güneş enerjisi panelleri, güneş bacaları, toprak altı ısıtma sistemleri, dersliklere özel müstakil havalandırma motorları ve tüm bu sistemlerin sağlıklı ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan yazılım sistemleri hakkında bilgi edinildi. Öğrencilerin bire bir uygulamalı olarak gördükleri eğitimin faydalarından, mezuniyet projesi olarak cihazların çalışma prensiplerinden ve yapılan ölçümlerden sorumlu olmalarının, teknik anlamda iyi yetişmiş birer meslek insanı olmalarındaki rolünden bahsedildi.

 

İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan DUMAN, ilerleyen dönemlerde, yeni yapılacak okullarda enerji etkin sistemlerin kullanılmaya başlamasının uygun olacağından bahsetti. Dünyada ve ülkemizde giderek önem kazanan enerji üretimi ve enerji dönüşümü konularında atılması gereken öncelikli adımın bu konuda uzman teknik insan yetiştirmek olduğunu belirterek; Cezeri Yeşil Teknoloji MTL gibi okulların sayısının artması gerektiği, bu sayede gelecek nesillerin enerji yönetimi konusunda söz sahibi nesiller olarak yetişeceğini vurguladı.

13-02-201813-02-201813-02-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü B Blok Beşevler / ANKARA - 0(312) 413 31 24 (İzleme, Değer. ve Koor. D.B. Makam) 0(312) 413 31 32 (Yapı İşleri D.B. Makam) 0(312) 413 31 33 (CBS ve Emlak D.B. ve ARGE D.B. Makam)0(312) 413 39 02 (Yatırımlar ve KÖİ. D.B. Makam) 0(312) 413 31 70 (Evrak Kayıt)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.